Apel Patrioci Polska do Polonii amerykańskiej o działania na rzecz zakończenia finansowania przez USA wojny na Ukrainie

Szanowni Państwo,

Kilka dni temu, podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych, Minister Spraw Zagranicznych RP Radosław Sikorski zachęcił Polonię amerykańską do nawiązywania kontaktów z republikańskimi członkami Izby Reprezentantów USA, aby wpłynąć na ich decyzje dotyczące kontynuacji finansowania działań wojennych na Ukrainie.

Ogólnopolski Ruch Patrioci Polska wzywa swoich sympatyków w Stanach Zjednoczonych, aby podjęli wszelkie dostępne działania, mające na celu natychmiastowe zahamowanie dalszego finansowania przez USA konfliktu na Ukrainie.

Zachęcamy do bezpośredniego kontaktowania się z republikańskim przewodniczącym Izby Reprezentantów, spikerem Izby Reprezentantów Mike’iem Johnsonem, telefonicznie w Waszyngtonie, D.C. pod numerem (202) 225-2777, lub w jego biurze w Bossier City, w stanie Luizjana, pod numerem (318) 840-0309. Wzywamy również do kontaktu drogą mailową przez oficjalną stronę internetową: https://mikejohnson.house.gov z żądaniem o zatrzymanie wojny na Ukrainie i zaprzestanie finansowania działań wojennych.

Przypominamy, że każdy Polak znający historię doskonale rozumie jak tragiczne są konsekwencje wojny. Dlatego musimy wspólnie działać przeciwko dalszemu eskalowaniu konfliktu. Skutki wojny na Ukrainie są już dramatyczne, z ponad pół milionem ofiar, głównie młodych mężczyzn, oraz milionami uchodźców, z których większość znajduje schronienie w Polsce. Konflikt ten prowadzi do zniszczenia państwa ukraińskiego, ale także pośrednio do bankructwa polskich gospodarstw rolnych oraz niepokojów społecznych w naszym kraju. Biorąc pod uwagę obecną sytuację, Ukraina nie ma szans na zwycięstwo w tej wojnie. Dlatego każdy Polak jak i każdy człowiek dobrej woli powinien dołożyć wszelkich starań, aby jak najszybciej zakończyć konflikt na Ukrainie.

Zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy przez wszystkich Polaków w USA.

Biuro Prasowe Patrioci Polska